ВАИРС

Всеукраинская ассоциация инвалидов рассеянного склероза
Текущее время: Ср ноя 22, 2017 07:23:39

Часовой пояс: UTC + 2 часа

Начать новую тему Эта тема закрыта, Вы не можете редактировать и оставлять сообщения в ней.  [ Сообщений: 15 ] 
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: Вт июн 07, 2011 09:21:09 

Изображения: 0
Благодарил (а): 10 раз.
Уважаемые друзья. Кто желает получить ответы на интересующие вопросы по рассеянному склерозу, просим их направлять на наш форум до 20.06.2011г. Все Ваши вопросы будут направлены доктору медицинских наук, профессору Львовского медицинского университета им.Д.Галицкого Негрич Татьяне Ивановне, которая любезно согласилась на них ответить.Ответы будут размещены в этом разделе форума.

Изображение
Негрич Т.И.

С уважением Правление Ассоциации.

Последний раз редактировалось Паша Чт июн 09, 2011 10:05:49, всего редактировалось 4 раз(а).

Вернуться наверх

Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Вт июн 07, 2011 09:28:15 

Для пояснения:
Все вопросы будут постмодерироватся и в последний день будет создан общий список вопросов и отправлен Негрич Т.И. Заниматься модерированием и созданием окончательного списка вопросов будет Алла-Ок!
Этот раздел открыт для общего доступа до 20.06.2011 т.е. любой незарегистрированный пользователь может задать свой вопрос(ы). Существует вероятность появления обильного спама в этом разделе. Будем стараться вовремя его удалять.

Вернуться наверх

Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Вт июн 07, 2011 10:11:20 
Задумалась...
Умного вопроса, на который можно однозначно и легко ответить, кажись, я не способна придумать. С тех пор, как узнала, что болезнь неизлечима, и надо просто терпеть и приспосабливаться...(

А есть два вопроса.
Когда болезнь станет излечима? (Ваши предположения).
И как можно, при невозможности излечения РС, эффективно помочь нарушениям органов малого таза? В частности, интересует применение аппарата ДДТ, который есть и в поликлиниках, и в больницах, но врачи сомневаются в его целесообразности применения для больных РС.
Можно ли применять нам этот аппарат, если он помогает в некоторых случаях?

Вернуться наверх

Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Пт июн 10, 2011 21:58:28 
Слышал применяют не медикаментозное лечение РС.Особенно в тех случаях когда лекарства не подходят и течение болезни не так быстро протекает.Или находится в стадии ремиссии . ... Почему в нашей стране об этом не слышно?. 2) Как распознать ремиссию - и сколько по времени она может длится 3) Если во время ремиссии я попадаю на МСЕК -группу инвалидности получается снимают?--А болезнь как хамелеон опять примет свой цвет.

Вернуться наверх

Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Сб июн 11, 2011 23:33:04 
Меня интересует такой вопрос , возможная кореляция между тяжестью заболевания и выраженностью симптомов и органическими нарушениями на МРТ. или иными словами можно ли утверждать что при наличии опширных масивов поражения будь то спинного или головного мозга будет тяжолая инвалидизация или это не всегда так, и может ли быть наоборот нарушения на МРТ не диагностируемы или на гистологическом уровне и не визуализируемы и при этом будет диагностирован РС . причём в прогридиентной форме степень по шкале EDDS 3-4 , бала и на протяжении 13 лет нет очагов и ваабще никакой динамики как в спинном так и головном мозге , но при этом диагноз звучит как цереброспинальная форма ,вообщем за долгие годы с диагнозом нет определённости и собственно и лечения ни какого, незнаю может вы бы мне помогли пролить свет в моей ситуации и хотябы определиться с достоверным диагнозом, потму как хуже невединия мне кажеться ни чего небывает ,врага нужно знать в лицо.С уважением...

Вернуться наверх

Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Вт июн 14, 2011 14:53:45 
Хворію РС 17 років. Останні 3 роки просто замучили сустави: за ніч так крутять, что коліно стає розміром, як голова, а на лікті висить набряк розміром з гусяче яйце. Здавала неодноразово безліч аналізів - ставлять діагноз: інфекційно-алергічний артрит. Чи може РС викликати такий стан? лікуватись приходиться дексаметазоном, більше нічого не допомагає. Дякую за відповідь.

Вернуться наверх

Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Вт июн 14, 2011 17:57:39 
есть ли какое нибудь лечение кроме витаминов, для еще ходячих хоть и по стеночке инвалидам, насколько они помогают улучшить состояние большого?
Есть ли перспектива влечении больных 1 групы?
почему больной каждый день чувствует на ночь облегчение?

Вернуться наверх

Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Вт июн 14, 2011 21:22:52 

Благодарил (а): 0 раз.
Уважаемая Татьяна Ивановна!Три года назад брат (30 лет) получил лечение - трансплантация стволовых кроветворных клеток. Результат - иммуновоспалительный процесс остановлен, новых очагов МРТ не фиксирует. Но проблемы с ногами остались- ощущение вялости, быстрая утомляемость. Зрение также снижается.Можете ли подсказать хорошего специалиста- невропатолога для поддерживающей терапии после трансплантации. Спасибо.

Вернуться наверх

Заголовок сообщения: Отёки!
СообщениеДобавлено: Чт июн 16, 2011 22:15:22 
Уважаемая Татьяна Ивановна!Я болею уже 14 лет,второй год сижу в инвалидной коляске!В последнее время у меня стали отекать ступни!Подскажите,пожалуйста как с этим бороться?Пробывала мочегонные и другие средства,но ничего не помогает!!

Вернуться наверх

Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Пт июн 17, 2011 09:02:53 

Благодарил (а): 0 раз.
Уважаемая Татьяна Ивановна! Дайте пожалуйста свои рекомендации по применению обезболивающих препаратов для снятия выраженного болевого синдрома у больных с РС(цереброспинальная форма с синдромом Броун-Секара с уровня D3). Как облегчить жизнь таких больных?Есть ли аналоги Нейралгина для льготных рецептов? Допустимо ли применение наркотических обезболивающих при наличии кардиомиопатии на фоне РС?
Спаси Вас Господи!

Вернуться наверх

Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Пн июн 20, 2011 09:01:28 

Благодарил (а): 9 раз.
Здравствуйте уважаемая Татьяна Ивановна!
С РС я с 2003го года. Началось все с появившейся шаткости при ходьбе. На МРТ нашли пятна в гол. мозге. Вот тогда, начали меня возвращать к нормальной жизни с помощью гормонов в том числе. Ни на что особо я не реагировал, после гормонов взлетал. Не долго длилась идиллия с гормонами, последние 2 года, я на них практически не реагирую.
Раньше у меня появлялась боль в пояснице, затем, как следствие усиливались проблемы с ногами. Тогда я ложился в больницу, мне капали все по инструкции и гормоны в том числе. Сейчас мало того, что гормоны не действуют так, как раньше, так у меня еще в начале года, с помощью тех же гормонов открыли язву луковицы 12ти перстной кишки. Теперь гормоны мне долго еще нельзя будет принимать.
Примерно месяц назад опять появились проблемы с поясницей. И вот, что интересно: я избавился от них без гормонов – с помощью крема на основе пчелиного яда. Теперь донимает жара и , как следствие, сильная слабость. Огляделся в Сети и выяснилось, что есть препараты Амантадин, Риталин, Алертек, Прозак/Золофт. Посоветуйте пожалуйста, может быть с помощью этих лекарств, мне удастся побороть и слабость без гормонов?
С уважением, Константин.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: Пн июн 20, 2011 09:52:08 
Недавно появилась ужасная боль в кости, выше колена, ближе к паху. При малейшем движении ноги в сторону появляется эта боль (как ущемление нерва). Колола 5 уколов траумеля и 3 диклофенака, принимаю траумель в таблетках, мажу диклофенаком-гелем бедро. Улучшений нет. Что это может быть и к какому специалисту обратиться для консультации? О себе: 48 лет, болею 18, в инв. коляске 7, очень снизился вес, беспокоят все суставы. Спасибо, что выслушали.

Вернуться наверх

Заголовок сообщения: вопрос
СообщениеДобавлено: Пн июн 20, 2011 11:31:27 
Вопрос: Какие препараты могут облегчить жизнь больным ВПРС, которые уже в инв. колясках?

Вернуться наверх

Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Пн июн 20, 2011 11:43:44 

Сегодня 20.06.2011 закрыта возможность писать в этот раздел форума. Вопросы заданные Вами будут отправлены Негрич Т.И. Когда придут ответы, они будут опубликованы в этом разделе форума.

Вернуться наверх

Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: Вт июл 05, 2011 19:51:18 
-->
-->

Благодарил (а): 2700 раз.
Изображение
Шановні хворі на розсіяний склероз!

Дякую Вам за Ваші запитання, на які я спробу дати відповіді.
Розумію, наскільки важливим є мати правильну інформацію про те чи інше питання для кожної людини, як важливо не загубитися серед потоку тієї інформації, яка не завжди може бути вірною чи коректною.
За останні роки з”явилася велика кількість нових медикаментозних препаратів для лікування розсіяного склерозу, навіть нових напрямків, які докорінно змінюють уявлення на саму природу цього захворювання. Не дивно, що в потоці всієї цієї інформації дуже легко розгубитися та зробити хибні висновки, які можуть дуже негативно вплинути на стан здоров’я.
Безумовно, не на всі питання сьогодні можна дати відповідь, але...
Цитата:
Когда болезнь станет излечима?

На сьогоднішній день «золотим» стандартом лікування РС залишаються інтерферони бета 1 в ( Бетаферон), інтерферони бета 1 а ( Ребіф, Авонекс) та Глатирамеру ацетат ( Копаксон). Ці препарати здатні великою мірою призупиняти патологічні запальні зміни у центральній нервовій системі, які мають місце при РС, перешкоджати пошкодженню бар’єру між кров’ю та мозком та активації імунних клітин на самому початку захворювання. Вони володіють також нейропротекторною дією, здатні покращувати когнітивну діяльність. Це їх основні ефекти.
З клінічного погляду усі ці засоби зменшують кількість загострень, подовжують ремісії, володіють відносно невеликим і курабельним спектром побічних дій, які не несуть загрози життю, що дає змогу їх використовувати дуже довгий час, а також у дітей. Дія ліків цього ряду може тривати ще кілька років після припинення їх використання, хоча у цьому питанні все дуже індивідуально. Максимально свою ефективність ці препарати виявляють при найбільш ранньому їх призначенні, в ідеалі - з моменту встановлення діагнозу, у пацієнтів, які мінімально інвалідизовані, а також при тривалому безперервному їх використанні. У цьому випадку можна говорити про те, що розсіяний склероз можна хоча і не вилікували, але людина залишається працездатною, активною в соціумі та у сім’ї, інколи тільки спеціаліст може побачити проблеми, а стороннім цього навіть не помітно.
Новий препарат Тізабрі кардинально зменшує частоту загострень РС, ліквідовує вогнища демієлінізації на МРТ. Оптимальна тривалість лікування – 2 роки, при довшому призначенні у одного з 1000 хворих може виникати серйозне ускладнення - прогресуюча мультифокальна лейкоенцефалопатія. Велике значення тут має правильно підібрати хворих для лікування цим препаратом, ретельно зібрати анамнез у хворого, дуже уважно стежити за курсом лікування, усіма симптомами, щоб звести ризик до мінімуму, рекомендовано застосовувати тільки в умовах стаціонару.
Я не зупиняюся на тих препаратах, які знаходяться на тому чи іншому рівні клінічних досліджень, але ще не є у продажі в Україні. Серед них є дуже багато достойних і ефективних медикаментозних засобів, які незабаром ми побачимо у себе.
Основне резюме: кожний рік приносить ліки з вираженим терапевтичним ефектом, можна докорінно змінити якість життя хворої людини, дозволити їй повноцінно жити і працювати, проте це вимагає постійного прийому тих ліків, які підбере і призначить досвідчений фахівець, який займається розсіяним склерозом. З огляду на той просто потік нових ліків для лікування РС, ті серйозна затрати і зусилля різних фармацевтичних фірм, є велика надія на те, що в майбутньому можна буде цю хворобу вилікувати.
Цитата:
как можно, при невозможности излечения РС, эффективно помочь нарушениям органов малого таза? В частности, интересует применение аппарата ДДТ

Лікування проблем органів малого тазу завжди проводиться разом із спеціалістом-урологом, спеціально підготовленим для роботи із хворими з цією патологією. Також необхідно визначити, який тип порушень є у Вас: імперативні позиви, гіперактивний сечовий міхур, ніктурія, затруднене сечовипускання чи інший характер розладів. Лікування буде відрізнятися. Призначають ліки переривчастими курсами, при потребі роблять ін’єкції Бототоксину, а при неефективності консервативної терапії - хірургічне втручання.
Я не знаю, що означає апарат ДДТ.
Цитата:
Слышал применяют не медикаментозное лечение РС.Особенно в тех случаях когда лекарства не подходят и течение болезни не так быстро протекает.Или находится в стадии ремиссии . ...

Не медикаментозне лікування дійсно можна використовувати при розсіяному склерозі, але тільки як доповнення до основного базисного лікування тими ліками, які здатні змінювати перебіг цього захворювання. Це стосується і хворих з так званим легким перебігом РС і при ремісії. При РС легкий перебіг раптово і швидко може трансформуватися у дуже тяжкий, а ремісія замінитися загостренням.. Цей підхід є однаковим у клініках по лікуванню РС Автрії, Німеччини, Швейцарії, США та інших розвинених країн. Там кожний пацієнт знає про це. Серед не медикаментозних методів там широко використовують різного роду реабілітаційні схеми і курси: масажі звичайні, гідромасажі та різні водні процедури для зняття спастики, східні масажі, психотерапію, вправи на корекцію рівноваги, тремору, письма, ходи.
Якщо ви маєте на увазі апітерапію, герудотерапію, кріотерапію, магнітотерапію, озонотерапію, то це більш поширено на східних теренах. Усі ці методи не довели своєї клінічної ефективності, серйозного аналізу їх впливу на перебіг РС ніхто не проводив, а все обмежується тим, що хтось там сказав і комусь там помогло. Якраз у нашій країні про ці методи тільки і чути, бо вони є не безкоштовними, хтось може добре на них заробити, не несучи ніякої відповідальності. Чому? Бо вони хоча і не приносять якогось покращення, разом з тим і не несуть вираженої загрози хворій людині.
Стосовно реабілітаційних клінік для людей із РС, то тут Ви цілком праві. У нашій країні про них зовсім нечутно. Основна проблема у стані нашої економіки і медицини. На утримання такої клініки чи відділу необхідно велике фінансування, хоча це не оправдовує їхню відсутність. Зараз такі реабілітаційні програми у нас існують тільки за рахунок спонсорських втручань. Наприклад, щороку ми відправляємо хворих на РС дітей із західного регіону на оздоровлення в Карпати в один із хороших санаторіїв.
Цитата:
Как распознать ремиссию - и сколько по времени она может длится?

Ремісія – це стан між загостреннями розсіяного склерозу, тобто між погіршенням загального стану пацієнта, коли з’являються нові симптоми хвороби або погіршуються вже існуючі. Ремісії можуть бути повними ( немає жодних скарг, а неврологічні розлади мінімальні) і не повними ( існують певні скарги і неврологічні розлади, але не настільки виражені як при загостреннях, характерних для конкретної людини). Найдовша ремісія, яку я особисто бачила, тривала у однієї моєї хворої 24 роки, а найкоротша ремісія це завжди не менше 1 місяця.
Цитата:
Если во время ремиссии я попадаю на МСЕК -группу инвалидности получается снимают?--А болезнь как хамелеон опять примет свой цвет.

Дуже багато пацієнтів із РС потрапляють на МСЕКи під час ремісії. Ні в якому разі не можна знімати групу інвалідності, бо кожний невролог, в тому числі працюючий на МСЕК зобов’язаний знати природній перебіг РС. Жорстоко бажати усім пацієнтам перебувати у стадії постійного загострення. У нашій області була проведена робота з МСЕКом після кількох таких серйозних непорозумінь, до цього питання ми підходимо досить жорстко, захищаючи інтереси хворого.
Цитата:
возможна ли кореляция между тяжестью заболевания и выраженностью симптомов и органическими нарушениями на МРТ. или иными словами можно ли утверждать что при наличии обширных массивов поражения будь то спинного или головного мозга будет тяжёлая инвалидизация, или это не всегда так

Не існує кореляцій між важкістю клінічного стану хворої людини і даними МРТ. Були пацієнти, які зовсім прикуті до ліжка, а вогнищ на МРТ дуже мало і вони не великі за розмірами. Протилежна ситуація – тільки дебют РС, а на МРТ – великі, зливні вогнища.
Разом з тим МРТ є основним діагностичним та прогностичним методом при РС, а також незамінний при оцінці ефективності проведеного лікування.
Коли на МРТ немає взагалі вогнищ, то діагноз РС потрібно ставити під дуже великий сумнів. Хоча за даними літератури у 5% хворих на РС може взагалі не бути вогнищ на МРТ, у клінічній практиці це треба довести, виключивши інший стан чи захворювання, при умові , що МРТ було зроблено з контрастом на апараті більше 1 тесла як голови, так і всього спинного мозку.
У моїй практиці такий стан як у Вас - це завжди був не РС, а інше захворювання. Якщо його вам не встановили, це не означає., що його немає.
Не вірний підхід, що з діагнозом не визначено. Звертайтесь до тих фахівців і туди, де Вам можуть допомогти.
Цитата:
Хворію РС 17 років. Останні 3 роки просто замучили сустави: за ніч так крутять, что коліно стає розміром, як голова, а на лікті висить набряк розміром з гусяче яйце. Здавала неодноразово безліч аналізів - ставлять діагноз: інфекційно-алергічний артрит. Чи може РС викликати такий стан?

На жаль, досить часто буває так, що разом з РС у хворої людини може виникати й інше захворювання чи патологічний стан. У Вашому випадку виглядає, що проблеми із суглобами мають місце паралельно з РС. Не виключено , що автоімунні процеси, які виникають при РС призвели до тих проблем з суглобами, які Ви маєте, проте напряму сам РС їх не викликає. У Вашому випадку слідкувати за станом Вашого здоров’я повинні в парі як невролог, так і ревматолог.
Цитата:
есть ли какое нибудь лечение кроме витаминов, для еще ходячих хоть и по стеночке инвалидам, насколько они помогают улучшить состояние больного?

Так, крім вітамінів, симптоматичних препаратів і реабілітаційних заходів хворих, які ходять по стіні можна лікувати усіма препаратами, які призначені для лікування РС.
Безумовно ефективність від такого навіть дуже серйозного лікування є набагато нижчою, ніж би був лікований хворий з мінімальним неврологічним дефіцитом. Існує такий закон – повернути втрачені функції при РС є дуже тяжко ( не мається на увазі стан загострення). У тому то і суть, про що зараз усі на всіх рівнях говорять – обов’язково лікуватися з моменту постановки діагнозу, не доводити до втрати функцій. А у випадку, коли лікування було розпочате, коли вже є певний неврологічний дефіцит, то не очікувати зникнення цих вже існуючих симпотомів, а боротися за те, щоб нові функції не втрачалися. На практиці, як правило, усі ці ліки покращують клінічний стан хворого бодай на 0.5, а часто навіть на 1-2 бали шкали Куртцке. І це велике щастя.
Цитата:
Есть ли перспектива влечении больных 1 групы?

Чому це не звикло практикується у нашій країні?
По-перше – ці ліки досить дорогі, купити хворий самостійно їх не може, а державна програма забезпечує, як правило більш легких хворих, бо їм ці ліки набагато більше допомагають, тому і більше показані.
По-друге – усі ці препарати мають певні побічні дії, а пацієнт у тяжкій стадії з цими побічними діями набагато гірше справляється.
По-третє- треба, щоб той лікар, який Вам призначає таке лікування хотів з Вами працювати, не боячись того, що у разі певних ускладнень ви будете мати до нього претензії.
Наприклад. ми неодноразово бачили за кордоном, що хворих на візку лікують серйозними препаратами, але хворий там повністю розуміє про всі переваги і ризики, які несе для нього таке лікування, ознайомлений з можливими ускладненнями.
По-четверте. Не кожна клініка може брати на себе саме такі функції і відповідальність по лікуванню тяжких хворих. Необхідний високий професіоналізм фахівців, їхній досвід, вишколений професіонал та певне матеріально-технічне забезпечення. Такий рівень в Україні точно має відділ розсіяного склерозу Харківського НДІ неврології, психіатрії та наркології, керівник професор Волошина Наталія Петрівна, а також є фахівці по регіонах, залежно, де Ви проживаєте.
Цитата:
Три года назад брат (30 лет) получил лечение - трансплантация стволовых кроветворных клеток. Результат - иммуновоспалительный процесс остановлен, новых очагов МРТ не фиксирует. Но проблемы с ногами остались- ощущение вялости, быстрая утомляемость. Зрение также снижается.

Так, трансплантація стовбурових клітин, на жаль, на сьогодні не може вилікувати РС. Стосовно зняття млявості, втомлюваності, погіршення зору , то є лікування, як симптоматичне, так і періодичні курси, наприклад пульс-терапії солю-медролом. Ідеально було б брати один із препаратів, які здатні змінювати перебіг РС.
Цитата:
Можете ли подсказать хорошего специалиста- невропатолога для поддерживающей терапии после трансплантации.

Хороші спеціалісти є в центрах по лікуванню РС практично у всіх регіонах України. Треба знати конкретно, де Ви проживаєте.
Цитата:
второй год сижу в инвалидной коляске! В последнее время у меня стали отекать ступни! Подскажите, пожалуйста, как с этим бороться? Пробовала мочегонные и другие средства, но ничего не помогает!!

При набряках ступнів сечогінні дійсно мало допоможуть. Проблема в тому, що Ви, перебуваючи у візку такий довгий час, тримаєте ноги донизу, тому виникають проблеми з відтоком лімфи.
Можна порадити:
- періодично змінювати положення ніг (частіше піднімати їх догори, піднімати підставочку для ніг на візочку, під ноги підкладати подушечки)
- лімфодренажні масажі для ніг, спини
- якби можна було, то вправи у воді знімають ці набряки
- пробувати препарати різних груп, які покращують венозний кровообіг: трентал, препарати кінського каштану, детралекс, аспірин, нікотинову кислоту. Спеціально не вказую на дози. Не займайтеся самолікуванням, обов’язково необхідно зробити ультразвукову доплерографію судин нижніх кінцівок і проконсультуватися у судинного хірурга.
Цитата:
Дайте пожалуйста свои рекомендации по применению обезболивающих препаратов для снятия выраженного болевого синдрома у больных с РС(цереброспинальная форма с синдромом Броун-Секара с уровня D3). Как облегчить жизнь таких больных?Есть ли аналоги Нейралгина для льготных рецептов? Допустимо ли применение наркотических обезболивающих при наличии кардиомиопатии на фоне РС?

Тяжко дати відповідь на Ваше запитання не оглянувши Вас. Не зрозуміло, якого характеру больовий синдром у Вас (невропатичний, соматогенний, вісцеральний, психогенний). При больовому синдромі можна використовувати протиепілептичні засоби ( нейралгін, габапентин, клоназепам, лірика, ламотриджин); ненаркотичні анальгетики ( ацетилсаліцилова кислота, парацетамол); нестероїдні протизапальні; кортикостероїди; трициклічні антидепресанти; опіоїди; термотерапія ( з льодом); терапія положенням ( спеціальні крісла). Використання наркотичних анальгетиків при наявності кардіоміопатії несе певні ризики. Необхідна консультація досвідченого кардіолога та зважити на всі ризики-переваги такого лікування.
Цитата:
донимает жара и , как следствие, сильная слабость. Огляделся в Сети и выяснилось, что есть препараты Амантадин, Риталин, Алертек, Прозак/Золофт. Посоветуйте пожалуйста, может быть с помощью этих лекарств, мне удастся побороть и слабость без гормонов?

Корекція втомлюваності/ слабкості потребує як проведення медикаментозного лікування, так і підтримання активного способу життя і дозовані фізичні навантаження. Протипоказане перегрівання ( вдома ставте кондиціонери, миски з водою, вентилятори, квіти, які весь час треба поливати, носити тільки світлий лляний одяг). З препаратів можна використовувати амантадин ( мідантан, сіметрел, неомідінтан) по 100 мг 1 раз денно, селегілін 5 мг денно, L- карнітин 100 мг 2 рази денно, а також антидепресанти (прозак, золофт та інші); 4-амінопірідин; модафініл, а також аспірин. З народних методів – 1-2 ложки меду щодня, багато зелених салатів ( щодня), страви з морської риби, оливкова олія ( до салатів).
Цитата:
Недавно появилась ужасная боль в кости, выше колена, ближе к паху. При малейшем движении ноги в сторону появляется эта боль (как ущемление нерва). Колола 5 уколов траумеля и 3 диклофенака, принимаю траумель в таблетках, мажу диклофенаком-гелем бедро. Улучшений нет. Что это может быть и к какому специалисту обратиться для консультации? О себе: 48 лет, болею 18, в инв. коляске 7, очень снизился вес, беспокоят все суставы.

Необхідний огляд невролога для визначення характеру болю і призначення лікування ( див. вище). Як спастика м’язів, так і тазові розлади, супутня вертеброгенна патологія можуть викликати цей біль. У якості невідкладної допомоги можна пробувати збільшувати дозу протиспастичних препаратів (сірдалуду), зробити три дні підряд ін’єкції діпроспану, 10 днів свічки олфен. Має бути постійний нагляд невролога- різних схем лікування дуже багато. Рекомендую препарати кальцію ( кальцемін по 1 табл. 2 рази денно тривало ). Бажана консультація ревматолога та додаткові лабораторні обстеження для виключення іншої патології.
Цитата:
Какие препараты могут облегчить жизнь больным ВПРС, которые уже в инв. колясках?

Залежно від тих симптомів, які має пацієнт у інвалідному візку з вторинно-прогресуючим РС призначається симптоматичнее лікування. Безумовно рекомендовані курси гормонотерапії та при змозі препарати, які змінюють перебіг РС і показані для лікування вторинно-прогредієнтних форм ( Бетаферон). Дуже важливе місце займає постійна фізична та психологічна реабілітація, позитивний настрій, турбота, допомога та увага тих людей, які біля Вас, а також надія на те, що невдовзі будуть знайдені більш ефективні ліки для лікування цієї форми захворювання.

З повагою до всіх, хто приймав участь і цьому форумі і побажаннями зберегти віру у життя, любов до людей і не втратити свою неповторну особистість

Ваша Т.Негрич

Вернуться наверх

Начать новую тему Эта тема закрыта, Вы не можете редактировать и оставлять сообщения в ней.  [ Сообщений: 15 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа