ВАИРС

Всеукраинская ассоциация инвалидов рассеянного склероза
Текущее время: Пт сен 22, 2017 17:11:22

Часовой пояс: UTC + 2 часа

Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Вопрос к администрации сайта.
СообщениеДобавлено: Чт окт 03, 2013 16:11:18 

Благодарил (а): 1546 раз.
Я пишу модераторам и администратору, потому что хочу, чтобы Вы принимали решение на форуме исходя из интересов больных РС Украины.
Я постоянно поддерживаю переписку с Международной Федерацией по борьбе с РС. Сегодня они прислали мне письмо, где приглашают нас, то есть нашу организацию на 12 Октября, на собрание по обмену опытом о заботе и поддержке людей больных РС, в Лондоне. Они оплачивают все расходы связанные с поездкой. Я бы сказала, что это бестолковая трата времени, но там в письме ещё говориться, что все благотворительные фонды объединились. Я даю копию письма на английском, его можно перевести на переводчике. И прошу администрацию решить, что дальше делать.

Social care is high on the political agenda in Westminster. So we're taking our message directly to Parliamentarians during our next All Party Parliamentary Group (APPG) for MS meeting in Westminster on 15 October.

Can you take a minute to send your MP an email to invite them along? - http://bit.ly/16TtvUf

MPs will hear from Sanjay Chadha about his experience of social care as a person with MS, from MS professionals and from our social care policy experts.

Please use our simple template to write to your MP to urge them to attend our meeting.

We'll be sending all MPs the full details of the meeting but we know it makes a massive difference when they hear directly from constituents about why MS and social care should be on their agenda.

If you know someone else who would be interested in this email please forward it to them, or share it on Facebook or Twitter

Thank you,

Samantha Kennedy
Campaigns Officer | MS Society
0208 438 0700
www.mssociety.org.uk
PS - it will only take 2 minutes to invite your MP today

Campaigns news

The MS Society has joined a coalition of charities, community groups and faith organisations aiming to change the debate on benefits.

Find out more about 'Who benefits?'

We are holding a workshop with the Department of Health to feedback our views on the draft eligibility criteria for care and support on 12 November in London. If you would be interested in joining us to discuss your experience of the care and support system, please email campaigns@mssociety.org.uk. We will cover any expenses incurred including travel.

We've introduced two new members of our team: Meet Georgina, our new Senior Public Affairs Officer, and Alice, our new Senior Policy and Campaigns Officer

Your stories and experiences help shape our campaigning priorities and support us in making an impact on the issues that matter to you. Share your story today
Got 5 minutes? Take a look at the campaigns blog for more of what we've been up to

Вернуться наверх

Заголовок сообщения: Re: Вопрос к администрации сайта.
СообщениеДобавлено: Пн мар 30, 2015 13:33:57 

Благодарил (а): 0 раз.
Добрый день!

Подскажите, пожалуйста, как лучше поступить: у меня остались 1,5 упаковки Авонекса, могу их продать по низкой цене, так как мне он не нужен, а кому-то может пригодиться. Можно ли выставить на Вашем форуме предложение? Или подскажите, пожалуйста, куда обратиться.

Заранее благодарна.
С уважением,
Лилия

Вернуться наверх

Заголовок сообщения: Re: Вопрос к администрации сайта.
СообщениеДобавлено: Вт мар 31, 2015 19:05:24 
-->
-->

Благодарил (а): 2700 раз.
Лили писал(а):
Можно ли выставить на Вашем форуме предложение?

Нет! Я отклонила предыдущие ваши сообщения, т.к. купля-продажа на форуме ЗАПРЕЩЕНА!

Вернуться наверх

Часовой пояс: UTC + 2 часа