ВАИРС

Всеукраинская ассоциация инвалидов рассеянного склероза
Текущее время: Пт фев 23, 2018 12:35:37

Часовой пояс: UTC + 2 часа

Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Сонітерапія
СообщениеДобавлено: Вс дек 04, 2016 21:27:57 

Благодарил (а): 1 раз.
Я нещодавно була в Німеччині на лікувальній конференції і там несподівано попала на чудовий семінар по Сонітерапії. Хочу поділити с громадою корисною інформацією.
Цей вид терапії придумала жінка на ім'я Соня Вірк, тому сам метод і назвали її іменем. Соня захворіла на РС і після 25 років хвороби в 60 років була повністю прикута до ліжка - в неї рухалися тільки декілька пальців на одній руці, зовсім не працював сечовий міхур і вона вже не могла ковтати. Своє тіло вона сприймала як тягар. Адже РС - це аутоімунне захворювання, коли люди не любить своє тіло, тому самі його знищують.
Якось близтькі привезли Соню на семінар, де розповідали, що потрібно любити своє тіло, турбуватися за нього. Соня Вірт почала уявляти рухи свого тіла і потихеньку почала рухатися. Вона також направляла свої думки до сечового міхура і сечового каналу - і вони включилися і запрацювали. З часом вона придумувала все нові вправи, постійно рухалася і поступово стала на ноги. Своє ще довге після цього життя, а прожила вона 93 роки, Соня присвятила проведенню семінарів з хворими на РС по всій Німеччині. Вона допомогла величезній кількості людей стати на ноги і зараз її послідовники з вдячністю продовжують поширювати ці знання. Я дуже хочу донести їх і в Україну.
На яких засадах стоїть сонітерапія:
1. Завжди на першому місці повинно бути сприйняття свого тіла! Адже саме увага до свого тіла зменшує м'язове напруження.
2. Ненависть до свого тіла і відторгнення тіла характерно для РС, тому маленькими кроками необхідно рухатися в напрямку любові до свого тіла. Для цього кожного ранку своє тіло потрібно з любов'ю доброзичливо вітати: поглажувати, дуже м'яко ніжно поплескувати
3. Потрібно завжди знаходитися у русі - не моржна бути нерухомими. Не можна прости лежати, сидіти чи стояти - потрібно при цьому рухатися! Необхідно більше хотити (тим, хто може) і придумувати для цього різні можливості. Сама Соня Вірк постійно рухалася (коли не спала): перекачувалася з однієї ноги на іншу, в постійному русі були руки і ін.
4. Потрібно бути терплячими до себе, проте вправи потрібно робити щоденно, повторюючи від 10 до 25 раз в день!!!

Вернуться наверх

Заголовок сообщения: Re: Сонітерапія
СообщениеДобавлено: Вс дек 04, 2016 21:59:43 

Ось деякі з вправ сонітерапії.

Вправа "Орієнтація в просторі"
Коли людина не ходить, вона втрачає орієнтацію в просторі. Соня пропонувала весь час слідкувати за довкіллям.
Для цього там де ми знаходимося потрібно повертатися у всі боки й оглядати все довкола, у тому числі й у незвичних місцях: під стільцем та ін. Потім закривати очі й показати пальцем де перебувають двері, скільки ламп на стелі й т.д. Потрібно увесь час бути уважними і бадьорими!

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: Вс дек 04, 2016 22:08:42 

Вправи з м'ячиком
Це вправи на сприйняття свого тіла й координацію. Завдяки роботі з м'ячиком в мозку відбивається схема тіла, тому що мозок одержує інформацію як наше тіло влаштоване. Ми лікуємо тут своє тіло в грі. М'ячик в Німеччині використовують пластиковий з шипами по всій поверхні, розмірами як тенісний (щоб вміщався в долоні). Потрібно весь час носити його в руках і використовувати. Вправи здаються простими, але вони дієві.
Вправи:
1. Все своє тіло викочувати м'ячиком (там де знижена чутливість особливо інтенсивно), а також обкручувати м'ячиком різні частини тіла, особливо проблемні ділянки. Дуже інтенсивно розслаблювати м'ячиком потилицю.
2. Перекидати з однієї в іншу руку. Підкидати й ловити руками.
3. Обкрутити м'ячик навколо талії.
4. Обкрутити навколо талії, потім підкинути вверх і зловити.
5. Обкрутити навколо шиї.
6. Обкрутити м'ячик навколо ніг, або крутити вісімки, коли м'ячик обкручується поміж ніг.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: Вс дек 04, 2016 22:14:57 

Вправи для стоп
1. Устати й відчути свої стопи.
2. Покачатися з ноги на ногу. Назад-вперед, з п'ятки на носок. Ставати на краї стопи.
3. Робити начебто пальцями ніг щось розминаєш.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: Вс дек 04, 2016 22:20:33 

Вправа на середину тіла
Потрібно знайти середину свого тіла й доглядати за нею. Нам потрібно перебувати в середині тіла, тому що в нас дві ноги. Коли ми втрачаємо відчуття своєї середини, то якась частина нас не отримує навантаження й не працює, а інша тоді перевантажена. Ці проблеми відкладаються в спині і йдуть різні порушення. Потрібно прагнути до відчуття середини тіла ще в той час, коли сидиш, а ще не ходиш. Коли через хворобу наші пози спотворюються, наш мозок починає нашу перекручену позу сприймати як правильну. Тоді якщо вирівнюєш свою позу, робиш її правильною, то мозок помилково починає вважати її нерівною. При ходьбі з ходиками ми зміщуємо свій центр ваги вперед. Тому ходики досить зручні для того, щоб з ними ходити, проте вони змушують нас запам'ятовувати неправильну поставу тіла. Тому необхідно робити спеціальні вправи і запамятовувати правильне тіло. Отож:
1. Необхідно вирівнюватися, відчувати середину тіла, а не завалюватися ліворуч-праворуч, назад. Але це робити потрібно перед дзеркалом або повинні допомагати близькі.
2. Для того щоб відчути яка правильна пряма поза тіла, можна також ставати до косяка дверей.
3. Тренування рівноваги: стоячи переносити вагу тіла вліво-вправо, з однієї ноги на іншу.
4. Сидячи, руки перебувають на колінах, нахиляємо тіло вперед-назад, праворуч-ліворуч, обертаємо тулуб, робимо вісімку тулубом.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: Вс дек 04, 2016 22:27:33 

Вправи на рухи
1. Дивитися як ходять інші люди або тварини, які тобі подобаються. Соня саме з цього почала. Вона уважно дивилася як ходить її кішка і поступово вирішила уявляти що і вона ходить.
2. Планувати свої рухи й супроводжувати кожен свій рух у думках. Наприклад: я хочу встати й обійти навколо цього предмета. Для цього спочатку сплануй як ти будеш вставати, скільки сил ти витратиш на цей рух, потім подивися на мету (куди ти йдеш) і тільки після цього починай рухатися. Якщо це складно все зробити, то можна собі сказати: "Встати!" або "Вперед!" - і далі концентруватися на своєму русі.
4. Уявляти, що ти правильно ходиш чи виконуєш інші види діяльності: умиваєшся, спускаєшся по сходах тощо. При цьому тонус наших м'язів підвищується!
Уявляючи, потрібно робити завжди багато пауз. Це необхідно тому, що нашому мозку потрібен час, щоб утворилися нові нейрозв'язки; необхідний час, щоб ми могли засвоїти нову інформацію і переварити її.
Можна уявляти рух повністю, комплексно: як ідеш, їси, піднімаєшся по сходах. Або можна працювати з одним м'язом: наприклад - уявляти як ти піднімаєш стопу. При цьому допомагає коли ти просто дивишся на ногу, також потрібно розмовляти з нею. При цьому можна говорити багато афірмацій.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: Вс дек 04, 2016 22:41:46 

5. Якщо не можеш здійснити рух, то потрібно подумати про цю частину тіла, що не працює, заговорити з нею, помістити в центр своєї уваги. Наприклад, якщо не рухається нога, треба подумати про свою ногу, покликати її.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: Вс дек 04, 2016 22:43:16 

Робота з енергетичними нитками
Потрібно прикріплювати до стопи умовну енергетичну нитку, тримати в руці і піднімати при допомозі цієї сфантазованої енергетичної нитки ногу (начебто ти маріонетка).
Якщо не можеш чи тобі важко встати, то потрібно прикріпити енергетичну нитку до стелі й уявляти, що вона тебе піднімає.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: Вс дек 04, 2016 22:46:11 

Вправа на відчуття свого тіла
Потрібно почувати свої стопи, як вони надійно стикаються з підлогою. Ти все вирішуєш, наша голова все визначає.
Відчуй своє тіло: свою спину, сідниці й знову відчуй контакт стоп з підлогою.
За допомогою іншої людини встань й відчувай, що ти стоїш, що ти стоїш рівно.
Де твої коліна? Думай про свої колінні чашечки.
Ти стоїш на своїх стопах.
Довго не можна стояти, потрібно сідати. Але спробуй сісти самостійно.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: Вс дек 04, 2016 22:49:44 

Вправа на рівновагу
Встань і пошукай свою рівновагу, середину. Відчуй, як ти стоїш і куди завалюється твоє тіло.
Спробуй вирівняти себе. При цьому потрібно довіряти собі.
Повертайся праворуч-ліворуч, порухай шиєю, очі й вуха висунь вперед, посміхнися. Повторюй: Мої ноги, мої стопи – це все моє. Якщо ти почуваєш зараз свої стопи, коліна, то можеш трохи присісти.
Наші м'язи змінюються разом з нашим мисленням. Потрібно багато разів повторювати це маленьке присідання: від 10 до 25 разів у день.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: Вс дек 04, 2016 23:03:53 

Вправа на зв'язування свого Я з тілом
Покласти долоню на грудину і вважати грудину центром Я. Сказати:
• Я (назвати своє ім’я)
• Я дихаю (це особливо важливо!)
• Я відчуваю себе
• Я живу зі своїм тілом.
Щоразу текст можна трошки змінювати, можна говорити інакше. Це дуже важлива вправа!

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: Вс дек 04, 2016 23:09:07 

Вправа на умовну ходьбу
Сидячи в кріслі/кроваті й не рухаючи ногами уявляти, начебто ідеш, розмахуючи руками, відчуваючи свої сідниці. І обов'язково уявляти собі свою мету – те місце, куди йдеш.
Потім уявляти, що ідеш швидше. Звертати при цьому увагу на своє дихання: начебто це важка робота і ти дихаєш, видихаючи все це. Вкінці починаєш себе заспокоювати і стабілізувати словами:
• Я це хто я є (російською: Я это кто я есть)
• Я живу!
• Я дихаю.
Потім необхідно дати собі можливість відпочити: глибоко видихнути, зробити вдох-видох. І почати потирати свої ноги і руки. Відчувати себе, обмацувати себе, почуваючи, як знімається напруга з рук і ніг. При цьому проговорювати:
• Я це я
• Я й моє тіло - ми разом
• Я почуваю, що я перебуваю тут і зараз, і живу
• Я дихаю (покласти руку на вилочкову залозу – це посередині грудей, трохи вище серця)
• Мені дихається добре і спокійно
• Я відчуваю себе, своє тіло. Це чудове відчуття життя (продовжувати тримати руку на вилочковій залозі).
• Чим більше я відчуваю, тим я стаю живішаю/живішим і живішою/живішим.
На закінчення потрібно пошукати всередині себе те місце, де ти відчуваєш своє тіло. І продовжувати залишатися прямою/прямим.
При цьому проговорюється:
Я це я.
Потім відкинутися назад і сказати: Я знімаю із себе весь тягар!

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: Вт дек 06, 2016 20:28:02 

Якщо є якісь запитання, я відповім.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: Вт дек 06, 2016 20:43:59 

Вправи на відчуття стоп
Наші стопи пов'язані з нашою орієнтацією: коли ми ходимо, то краще їх відчуваємо, чим краще відчуваємо, тим краще ходимо. Проте з ними можна працювати і уявно. Ефект не забариться.

1. Відчуй свою стопу. Чи є щось у ній напружене?
Потім сидячи спробуй відчувати свої стопи при цьому уявляючи, що ти неначеб то ними рухаєш: всередину-зовні, піднімаєш-опускаєш свої пальці, піднімаєш-опускаєш п'яти, катаєш уявно стопами м’ячик.

2. Закрий очі й відчуй свої пальці на ногах: скільки пальців на ногах ти відчуваєш? Спробуй звернутися до кожного пальця окремо.
Потім зв'яжи енергетичними нитками пальці на ногах з пальцями на руках: палець до пальця - великий до великого, мізинець до мізинця й т.д.
Тепер енергетичними нитками піднімай пальці ніг. Навіть якщо не вийде, просто звертайся до кожного пальця окремо. :2jump:

3. Візьмися руками за край стопи, відчуй край стопи, сконцентруйся на цьому відчутті. Промасуй стопу, потім надавлюй на центр стопи, потім поплескай стопу двома руками з двох сторін.
Далі стисни з двох сторін ахиллесовое сухожилля.
Вкінці потихеньку поплескай по всій нозі. Можна поплескати і все тіло.

Не забувайте! Кожного ранку потрібно гладити своє тіло й проводити м'яке ніжне поплескування!!!

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: Вт дек 06, 2016 20:44:27 

Вправа на концентрацію

Вибрати якусь частину тіла: голову, лікті, ноги, коліна...
Починаємо робити рухи відповідно словам пісні й при цьому співати ритмічно:
Вперед-Назад
Праворуч-Ліворуч
Вверх-Вниз
Праворуч-Ліворуч

Робити так з різними частинами тіла.
Потім повторити вправу, при цьому уявляючи, як би це було, якби ви робили її лежачи на животі? А якби стоячи на голові?

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: Вт дек 06, 2016 20:48:31 

Вправи для очей

1. Спочатку потрібно наблизитися, щоб чітко побачити чиєсь обличчя. Потім поступово віддалятися, дивлячись на це обличчя, поки його бачиш і зберігаючи його в пам'яті.
Потім знову наближатися до обличчя аж поки чітко його побачиш. І знову віддалятися.

2. Вчитися бачити чітко тільки фрагмент. Для цього пробувати дивитися одним, потім другим оком так, нібито дивишся в підзорну трубу (обидві руки для цього складати в «підзорну трубу» і прикладати до ока).

3. Уявляти бінокль і дивитися в нього двома очами вдалину, після цього неначебто «прибираємо» бінокль і дивимося на підлогу. І так по черзі: початку настроюємо «бінокль» на даль, потім без нього дивимося на підлогу.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: Вт дек 06, 2016 21:01:39 

Можна збиратися разом раз в місяць від 5 до 12 людей і проводити разом заняття по сонітерапії. Місце де проводити такі заняття є. Я готова безкоштовно провести. Якщо група збереться...

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: Вс дек 18, 2016 15:07:02 

Благодарил (а): 11 раз.
По всему вышеописанному могу сказать, что Соня очень неплохой психотерапевт. Я думаю, что в случае с РС, правильная мотивация - это половина успеха. Вторая половина - это состояние организма в целом. Какая степень поражения миелина, количество и размер очагов, состояние иммунитета итд. К сожалению, не все от нас зависит. Но если следить за собой и правильно совмещать мотивацию с лечением, то можно добиться больших успехов! Главное - не сдаваться. Всем удачи.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: Чт дек 21, 2017 13:59:43 

Хочу доповнити про сонітерапію інформацією про пластичність мозку.

Джо Диспенза. Нейропластичность мозга

"Доктор Джо Диспенза (Joe Dispenza) стал одним из первых, кто начал исследовать влияние сознания на реальность с научной точки зрения. Его теория взаимосвязи между материей и сознанием принесла ему мировую известность после выхода документального фильма «Мы знаем, что делает сигнал».

Ключевое открытие, сделанное Джо Диспензой, заключается в том, что мозг не отличает физические переживания от душевных. Грубо говоря, клетки «серого вещества» абсолютно не отличают реальное, т.е. материальное, от воображаемого, т.е. от мыслей!

Мало кто знает, что исследования доктора в области сознания и нейрофизиологии начались с трагического опыта. После того, как Джо Диспенза был сбит машиной, врачи предложили ему скрепить поврежденные позвонки с помощью импланта, который впоследствии мог привести к пожизненным болям. Только так, по мнению врачей, он смог бы снова ходить.

Но Диспенза решил бросить вывоз традиционной медицине и восстановить свое здоровье с помощью силы мысли. Всего через 9 месяцев терапии Диспенза снова мог ходить. Это и послужило толчком к исследованию возможностей сознания.

Первым шагом на этом пути стало общение с людьми, пережившими опыт «спонтанной ремиссии». Это спонтанное и невозможное с точки зрения врачей исцеление человека от тяжелого заболевания без применения традиционного лечения. В ходе опроса Диспенза выяснил, что все люди, прошедшие через подобный опыт, были убеждены в том, что мысль первична по отношению к материи и может исцелять любые заболевания.

Нейронные сети

Теория доктора Диспензы утверждает, что каждый раз, переживая какой-либо опыт, мы «активируем» огромное количество нейронов в нашем мозге, которые в свою очередь влияют на наше физическое состояние.

Именно феноменальная сила сознания, благодаря способности к концентрации, создает так называемые синаптические связи – связи между нейронами. Повторяющиеся переживания (ситуации, мысли, чувства) создают устойчивые нейронные связи, называемые нейронными сетями. Каждая сеть является, по сути, определенным воспоминанием, на основе которого наше тело в будущем реагирует на похожие объекты и ситуации.

Согласно Диспензе, все наше прошлое «записано» в нейросетях мозга, которые формируют то, как мы воспринимаем и ощущаем мир в целом и его конкретные объекты в частности. Таким образом, нам лишь кажется, что наши реакции спонтанны. На самом деле, большинство из них запрограммировано устойчивыми нейронными связями. Каждый объект (стимул) активирует ту или иную нейронную сеть, которая в свою очередь вызывает набор определенных химических реакций в организме.

Эти химические реакции заставляют нас действовать или чувствовать себя определенным образом – бежать или застывать на месте, радоваться или огорчаться, возбуждаться или впадать в апатию и т.д. Все наши эмоциональные реакции – не более чем результат химических процессов, обусловленных сложившимися нейросетями, и основываются они на прошлом опыте. Другими словами, в 99% случаев мы воспринимаем реальность не такой, какая она есть, а интерпретируем ее на основе готовых образов из прошлого.

Основное правило нейрофизиологии звучит так: нервы, которые используются вместе, соединяются. Это значит, что нейросети образуются в результате повторения и закрепления опыта. Если же опыт долгое время не воспроизводится, то нейросети распадаются. Таким образом, привычка образуется в результате регулярного «нажимания» кнопки одной и той же нейросети. Так формируются автоматические реакции и условные рефлексы – вы еще не успели подумать и осознать, что происходит, а ваше тело уже реагирует определенным образом.

Сила внимания

Только вдумайтесь: наш характер, наши привычки, наша личность являются всего лишь набором устойчивых нейросетей, которые мы в любой момент можем ослабить или укрепить благодаря осознанному восприятию действительности! Концентрируя внимание осознанно и выборочно на том, чего мы хотим достичь, мы создаем новые нейронные сети.

Раньше ученые считали, что мозг является статичным, но исследования нейрофизиологов показывают, что абсолютно каждый малейший опыт производит в нем тысячи и миллионы нейронных изменений, которые отражаются на организме в целом. В своей книге «Эволюция нашего мозга, наука изменять наше сознание» Джо Диспенза задает логичный вопрос: если мы будем с помощью нашего мышления вызывать в организме определенные негативные состояния, то не станет ли в итоге это аномальное состояние нормой?

Диспенза провел специальный эксперимент для подтверждения возможностей нашего сознания.

Люди из одной группы в течение часа ежедневно нажимали на пружинистый механизм одним и тем же пальцем. Люди из другой группы должны были только представлять, что нажимают. В результате пальцы людей из первой группы окрепли на 30%, а из второй – на 22%. Такое влияние чисто мысленной практики на физические параметры – результат работы нейронных сетей. Так Джо Диспенза доказал, что для мозга и нейронов нет никакой разницы между реальным и мысленным опытом. А значит, если мы уделяем внимание негативным мыслям, наш мозг воспринимает их как реальность и вызывает соответствующие изменения в теле.

Вернуться наверх

Часовой пояс: UTC + 2 часа